> Projekti
Razmjena učenika s Austrijom

RAZMJENA UČENIKA

U studenome ove godine ostvaren je prvi dio međunarodnoga projekta razmjene učenika „Europska godina 2015: Godina razvoja – Naš svijet, naše dostojanstvo, naša budućnost“.

Učenici semoga razreda OŠ „Dr. Ivan Merz“,  koji uče njemački jezik, posjetili su Školu BG/BRG/BORG Eisenstadt u Željeznom, koja je opet širom otovrila vrata svojim prijateljima iz Hrvatske. Žaljezno (Eisenstadt) središte je Gradišća, pokrajine u Austriji, u kojoj kao nacionalna manjina svoj jezik i kulturu već stoljećima čuvaju i njeguju Gradišćanski Hrvati.  U razdoblju od 15. studenoga do 22.  studenoga 2014. godine naši su učenici bili gosti svojim austrijskim prijateljima od kojih većina uči gradišćanskohrvatski jezik i porijeklom su Hrvati.

Opis fotke:

Naši učenici sa svojim profesorima i Ivonne Jurin i Juricom Šperandom i domaćinima ispred dvorca Schönbrunn u Beču

Naši učenici na satu biologije

Projekt "Dnevna soba"

Prezentiranje međunarodnog projekta ,,Inkluzije ,,u Briselu. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Slavica Horvat, 26. 11. 2014. 14:58

Dnevna soba je projekt koji će se provoditi svake akademske godine od početka nastave u rujnu tekuće godine, do završetka nastave u lipnju iduće godine.

Ostvarivanje projekta pratit će se kontinuirano u mjesečnim intervalima kroz praćenje broja incidenata vršnjačkog nasilja, broja izrečenih pedagoških mjera, procjenom socijalne klime u razredima, projekte i aktivnosti među učenicima.

Upisi u PRVI razred

Zaštita djece na internetu