Nagrada "Luka Ritz" našem Niki Radujkoviću

Autor: Lana Špiljak Fruk, 25. 9. 2019.

Bivšem učeniku naše škole Niki Radujkoviću na Zagrebačkoj Gradskoj skupštini

19. rujna 2019.godine dodijeljena je nagrada "Luka Ritz "- Nasilje nije hrabrost.

Iznimno smo ponosni na našeg učenika, kao i na sve učenike njegovog bivšeg razreda što su zajedno pridonijeli još jednom Nikinom uspjehu, u nadi da će ih biti i još više.

Pročitajte više.

Niko Hvala i bravo.

Niko Radujković vrstan je učenik Osnovne škole “Dr. Ivan Merz”.

Uzornog je vladanja te izuzetno odgovoran.

Kao razrednica ponosna sam što mogu istaknuti tako svestranog učenika koji je primjer mnogima.

Uključuje se u sva važna školska događanja, sudjeluje na natjecanjima te svoje vrijeme i vrhunske rezultate koje postiže što sam što sa timom iskoristi kao najbolju promociju naše škole.

Niko je samozatajno dijete koje je unatoč školskim uspjesima, sportskim kvalitetama i postignućima uvijek spremno pomoći bilo kome tko je na neki način slabiji ili ugroženiji.

Često staje u obranu i zaštitnički se odnosi prema onima koji su trenutno nemoćniji potičući i ostale učenike da se aktiviraju i učine isto.

Ima vrlo izraženu empatiju.

Rado se odaziva bilo kakvoj akciji promicanja borbe protiv vršnjačkog nasilja, često je i inicijator istoga.

Omiljen je član razrednog kolektiva kao i kolektiva cijele škole.

Od brojnih primjera navest ću jedan na koji sam posebno ponasna kao razrednica i kao čovjek, kako na Niku tako i na cijeli razred.

U naš razred prije nekoliko godina integriran je dječak iz Sirije, osim trauma koje je imao zbog same situacije iz koje dolazi nije znao riječ hrvatskog jezika.

Niko je bio jedan od prvih koji mu je pohrlio u pomoć. Primjer su slijedili ostali učenici razreda.

Sve ove godine bilo je divno gledati takvu nesebičnu pomoć, podršku i prijateljstvo koje se rodilo iz takvog odnosa.

Naš Joud danas je uspješan učenik 8a razreda, uspješan i sretan čovjek zahvalan svom kolektivu na takvom prijemu i humanosti, a učenici 8a i sam Niko sretni i zahvalni jer su dobili prijatelja za cijeli život.

« Rujan 2020 »

« Rujan 2020 »